Kategóriák
könnyűszerkezetes házak

A könnyűszerkezetes házak előnyei

Korábbi időkben, ha egy ház építésébe fogott az ember, a ház anyaga nem volt kérdés, tégla. Manapság egyre elterjedtebbek a természetes anyagokból – többnyire fából – készült könnyűszerkezetes épületek is.

A népszerűségnek az egyik oka az, hogy rengeteg allergiás megbetegedéssel küzdő ember van, akiknek a legnagyobb kincs a tiszta levegő, legalább az otthonukban. A könnyűszerkezetes házak környezetbarát anyagokból készülnek és a falakon lévő szárazvakolatnak köszönhetően az allergiás panaszok csökkenhetnek. Ez úgy valósul meg, hogy a szárazvakolatban lévő gipszmagnak klimatizáló hatása van, a párás időben a nedvességet magába szívja, míg szárazabb időben kiengedi azt.
További előnye a fából készült könnyűszerkezetes épületeknek, hogy a felépítési idejük a téglaházak akár több éveivel szemben lecsökken három-négy hónapra. A lecsökkent építési idő előnyös, mert az építkezés költsége könnyebben kalkulálható, a hosszabb ideig tartó építkezésnél jelentkező esetleges áremelkedések miatt.
A könnyűszerkezetes lakóházakat hosszú időre tervezik, az élettartamuk száz év felett van. Ez idő alatt felmerülhet átalakítási igény a tulajdonos részéről. Ezek az átalakítások könnyen megvalósíthatóak, kevés bontással és költséggel.
A könnyűszerkezetes házak falai sokkal vékonyabbak, mint a téglaépületeké, amelynek köszönhetően a hasznos alapterülete a háznak nagyobb lesz. A vékony falakon lévő szárazvakolatnak nem csak egészségesebb levegőt köszönhetünk, de könnyen tehető hőszigetelővé és hangszigetelővé. A hőszigetelése ezeknek a házaknak jobb, mint a téglából készült társaiknak, a fűtési megtakarítás velük 30-50% is lehet.
A panel épületekben egy-egy nagyon meleg nyári nap után, éjszaka is érezhető a meleg, mert a falak sugározzák azt. Ezek a falak a tárolt hőt lassabban adják le. A faházak átszellőztetése könnyebb, amely a falakba építhető légréseknek köszönhető. A légrésekkel a levegő folyamatos áramlása érhető el, amely hűti a falpaneleket. Ha a falpanel belső oldalán egy ún. hőtükrös párazáró fólia is elhelyezésre kerül, a sugárzó hőt is ki lehet védeni.
Amennyiben a könnyűszerkezetes épületet választjuk, az egyedi tervezés ugyanúgy lehetséges, mint a tégla házak esetében, és az álmainkban felépült otthon már csak a megvalósításra vár.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük