Nagyon fontos, hogy még mielőtt belevágnánk az építkezésbe, rendesen kiszámoljunk minden költséget, hiszen ha nem számítunk ki mindent pontosan, precízen, az építkezés jóval többe kerülhet, mint azt eredetileg terveztük volna.
Ha befektetők szemszögéből nézzük a dolgot, akkor a beruházás sikeressége, és a ház működésének hatékonyságán is sok múlik. Ilyen szempontból pedig a legfontosabb, hogy jól megépített, használható házat, épületet építsünk.
Az építési folyamat során át kell gondolnunk mindent, egytől-egyig, kezdve a tervezéssel, előkészítéssel, majd a finanszírozással, és a kivitelezéssel.
Egy épület megtervezése egy igen hosszú, sok munkát igénylő, precíz folyamat. Tervezéskor figyelembe kell venni a megrendelő, vagy tulajdonos igényeit, és az alapján, egy kézzelfogható, részletes alaptervet készíteni, amelyben minden fel an tüntetve, és ki van számítva, a legapróbb részletekig.
Minden esetben fontos feltüntetni az elektromos, gépészeti, és a statikus terveket is. Figyelembe kell venni a készülő épület üzemeltetési költségeit is. Az előkészítés folyamatában a megfelelő ütemezésre, a munkaerő, és a munkagépek szakszerű hasznosítására kell törekedni. Az építési projekt finanszírozásánál egyaránt ügyelni kell az idő közbeni építőelemek, anyagok árainak változására. A kivitelezés sikeressége, és a megfelelő anyagi költségek megtartása, a kivitelezők szakmai tapasztalatain, ügyességén, és rugalmasságán múlik. A munkafolyamat közben történő változások miatti komplikációkat a minimumra lehet csökkenteni egy jó előkészítéssel. A helyes megtervezéssel, a gondos, precíz előkészítéssel, a rugalmas finanszírozással, és a megfelelő kivitelezéssel elkerülhetők az esetleges későbbi minőségi hibák.